Dnia 5 marca 2013 r. odbyło się w bibliotece szkolnej „Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych”. Głównym celem tej uroczystości było przygotowanie uczniów do roli samodzielnego czytelnika biblioteki szkolnej i zachęcenie do czytania książek.

Na początku zebrani obejrzeli inscenizację pt. „Polscy poeci dzieciom” przygotowaną specjalnie dla nich przez uczniów klas czwartych. Następnie zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych, zasadami zachowania się w bibliotece, regulaminem biblioteki oraz prośbami książek.

Pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie, że będą szanować książki i dobrze wypełniać obowiązki czytelnika. Później nastąpiło uroczyste pasowanie – do grona czytelników zostało przyjętych 61 uczniów. Bardzo ważnym elementem uroczystości było wypożyczenie pierwszej książki – wzbudziło to wiele pozytywnych emocji. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, zakładki do książek oraz prośby książki.

Mamy nadzieję, że nowi czytelnicy będą często i z radością odwiedzać bibliotekę szkolną
i wypożyczać książki, które będą pogłębiać ich wiedzę i rozwijać zainteresowania.