8 maja 2013 r. klasy I a i I b z wychowawcami Anną Nowosiadło, Renatą Hammer i opiekunami p. Joanną Szady oraz s. Agnieszką Podles odwiedziły Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie.

Pośrednikami między światem bajek a rzeczywistością były Dzwoneczek, Czerwony Kapturek i Królewna Śnieżka. Wchodząc do „mysiej dziury” znaleźliśmy się w „smoczej jamie”, gdzie spotkaliśmy się z zaczarowanym światem bajek. Spotkaliśmy tam różne postaci księżniczek i książąt, bajkowe ptaki. Odbyliśmy też podróż Baśniowym Pociągiem, którym dotarliśmy do Czarodziejskiego Ogrodu, w którym świecące latarnie miały kształt leśnych konwalii, można było też znaleźć „gadające kamienie” i spotkać Calineczkę śpiącą w kwiatowym kielichu. Przeszliśmy przez Zaczarowaną Bramę w kształcie lustra, gdzie w 10 szklanych kulach zobaczyliśmy sceny z różnych baśni.

Wszyscy byliśmy zachwyceni tą zaczarowaną podróżą. Na pewno każdy z nas na długo zapamięta tę wspaniałą wycieczkę.