Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Nie inaczej było w tym roku: 19 grudnia 2013r. w udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się: Pan Dyrektor, nauczyciele i uczniowie.

Młodzi aktorzy z kl. 6 b pod opieką p. Marty Kwaśniewskiej przygotowali  przedstawienie pt. „Betlejem to my sami”. Treść jego pobudziła do refleksji nad sobą ,do postawienia sobie pytania – czy jestem otwarty na drugiego człowieka,  życzliwy, chętny do pomocy?

Czy w moim sercu w  te święta narodzi się Jezus?

*         *„Zawsze, ilekroć milkniesz, by innych wysłuchać,- Bóg się w Tobie rodzi.

*         *Zawsze, kiedy rezygnujesz z zasad, Które jak żelazna obręcz uciskają ludzi w  samotności- Bóg się w Tobie rodzi.

*        Zawsze, kiedy dajesz odrobinę nadziei źle czyniącym- Bóg się w Tobie rodzi.

*         * Zawsze, ilekroć pozwolisz, by Bóg pokochał innych poprzez ciebie,   Bóg się w Tobie rodzi.”

Całość przedstawienia ubogaciły kolędy śpiewane oraz w wersji instrumentalnej  wykonane przez młodych artystów- uczniów naszej szkoły pod kierunkiem p. Jolanty Dudzik.
Oglądając przedstawienie, czuło się nastrój świąt Bożego Narodzenia.