Marzec był w naszej szkole miesiącem, w którym uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę matematyczną, biorąc udział w wielu ciekawych konkursach. Dnia 20 marca uczniowie klas od II do VI uczestniczyli w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny".

Zaledwie kilka dni później - 26 marca przedstawiciele wszystkich klas piątych zmierzyli się w konkursie „Jeden z dziewięciu”. Po bardzo wyrównanych i stojących na wysokim poziomie rozgrywkach, zwyciężył uczeń klasy V b: MIKOŁAJ PROCZEK. Wykazał się on największą znajomością  wiedzy matematycznej. Drugie miejsce zajął uczeń klasy V c: Marek Gołębiowski, a trzecie Emilia Sroka z klasy V a.

27 marca był dniem, w którym klasy szóste mogły ze sobą rywalizować o miano najbardziej uzdolnionej matematycznie.

Przedstawiciele poszczególnych klas zagrali najpierw w grę "Skojarzenia", w której musieli dopasować pojęcia matematyczne do podanych haseł. Kolejnym trudnym wyzwaniem była dla nich "Krzyżówka Gigant". Zwyciężyła klasa VI "a", którą reprezentowali: Rafał Bieś, Kacper Boguta, Kamil Kolin, Łukasz Lonczak i Jakub Rucki. Chłopcy osiągając zdecydowanie największą liczbę punktów udowodnili, że są Mistrzami Matematyki. Pozostałe klasy były bardzo zbliżone pod względem punktowym. Drugie miejsce zajęła klasa VI "b", w składzie: Barbara Bańko, Kamil Bosak, Dominika Kolisz, Katarzyna Rybak i Mikołaj Sajda. Trzecie miejsce powędrowało do klasy VI "c", na czele której stanęli: Bartłomiej Kula, Kacper Krempa, Aleksander Pędrak, Bartłomiej Sztuka, Rafał Wilczek.

W międzyczasie klasy IV pracowały nad plakatami matematycznymi, które miały zachęcić do nauki matematyki. Wielu uczniów podjęło się wyzwania i stworzyło naprawdę piękne plakaty. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli następujący uczniowie:
I miejsce zajął Mateusz Mroczek z IV "c", II miejsce - Klaudia Tomasik z IV "b". Natomiast III miejsce zajęły równocześnie Weronika Kowalska z klasy IV "c" oraz wspólna praca Natalii Paluszek i Aleksandry Zakręckiej z IV"b".

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy z ogromnym zapałem brali udział w potyczkach matematycznych i gratulujemy zwycięzcom!