Dnia 4 kwietnia 2014 r. uczniowie kl. I a pojechali na wycieczkę do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie, gdzie mieli okazję zgłębić swoją wiedzę na temat znanych bajek i baśni, a także poznać jeszcze im nieznane. Najbardziej oczekiwanym momentem było wejście przez mysią dziurę do krainy bajek, która okazała się kolorowa i bajkowa.

Już na samym początku dzieciaki pędzili zaczarowanym pociągiem Koziołka Matołka - pod wodą, w kopalni, na lądzie i w kosmosie. A tam czekały na nich same bajkowe postacie- elfy, krasnale. trolle, syreny, wróżki, Pan Twardowski , smoki i Koziołek Matołek. Bajkowi podróżnicy mieli również okazję na wizytę w sali kwiatów, obejrzenia w sali kinowej filmu z przygodami Koziołka Matołka, otwierania bajkowych szuflad i kryjących się w nich niespodzianek. Po tak niewiarygodnych przygodach w Europejskim Centrum Bajki i w wirtualnej wystawie „Bajkowy świat” wszyscy czuli się jak w wyśnionej bajce.