W sobotę 12 kwietnia 2014 roku uczniowie klas szóstych i ich wychowawcy – p. K. Stalec i p. B. Kozioł - wzięli udział w wiosennej akcji sadzenia drzewek zorganizowanej przez firmę Kronospan. Szóstoklasiści uzbrojeni w szpadle, kalosze i dobry humor ochoczo zabrali się do pracy.

W sadzeniu jednego drzewka brały udział dwie osoby – jedna wykopywała dołek, druga umieszczała w nim drzewko i zasypywała ziemią. Udało się posadzić kilkaset drzewek. Sobotni dzień zakończył się piknikiem, podczas którego można było zjeść gorące danie i własnoręcznie upiec w ognisku kiełbaski. Dla wszystkich była to wspaniała przygoda i zabawa połączona z lekcją ekologii inspirującą do podejmowania działań na rzecz naszego lokalnego środowiska. (K.S.)