Uczniowie klas 5b i 4a zakończyli udział w II Edycji Programu Insta.Ling dla Szkół – nauka języka angielskiego przez internet.
W drugim semestrze klasy 5b i 4a aktywnie uczestniczyły w projekcie Insta.Ling. Insta.Ling jest stroną WWW do nauki słówek języków obcych. Nauczyciel przydzielał słówka z przerabianego w szkole materiału, a uczniowie razem z Insta.Ling powtarzali je w domu. Nauczyciel i rodzice dostawali szczegółowe raporty o systematyczności pracy ucznia i jego postępach w nauce. Niektórzy uczniowie bardzo ambitnie podeszli do projektu i powtarzali nowe słowa przktycznie codziennie. Wklasie 5b na wyróżnienie zasługują Jacek Ciejka, Julita Halaburda, Julia Krawiec, Arkadiusz Paterak, Mikołaj Proczek, Paweł Szumny i Patrycja Świerczyńska natomiast w klasie 4a: Kornelia Cieśla, Łukasz Groele i Michał Słupski.

Serdecznie gratulujemy wytrwałości i opanowania niezliczonej ilości słówek. Szkoła Podstawowa Nr 1 będzie brała uział w III Edycji Programu Insta.Ling w roku szkolnym 2014/2015. Koordynatorem projektu jest pani Karolina Zarzyczna.