17 listopada w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu odbyły się eliminacje miejskie konkursu „Literatura i dzieci” – Czasem słońce, czasem deszcz. Uczestniczyli w nich uczniowie mieleckich szkół podstawowych. Nagrody w postaci nominacji do etapu rejonowego wywalczyło kilkoro uczniów z naszej szkoły: Wiktoria Nawracaj z III „b” i Weronika Skiba z II „b” w kategorii recytacja (dzieci młodsze) oraz Oliwia Godek z IV”b”, Igor Cena z V „b”, Adrianna Helowicz z VI „c” i Kinga Kapinos z VI „c” w kategorii recytacje (klasy 4-6). Natomiast w kategorii piosenka nagrody zdobyły: Angelina Gancarz z IV ”c” i Adrianna Helowicz z VI ”c”.

Dzieci zostały przygotowane do konkursu przez panie: Renatę Hammer, Beatę Tomczyk, Kazimierę Stalec, Elżbietę Witek i Jolantę Dudzik.