W tym roku dzieci z klasy IIA i IIB wraz ze swoimi wychowawczyniami – Adrianą Burek i Beatą Tomczyk - wybrały się na poszukiwania Mikołaja w miejsce, gdzie najgłośniej słychać dziecięcy śmiech. Kroki zaprowadziły je do prawdziwej krainy zabaw w Kulkolandzie. Trop był właściwy – na sali były już Elfy – pomocnicy Mikołaja.

Widząc gromadę miłych dzieci postanowiły zorganizować przyjęcie powitalne dla Mikołaja. Rozpoczęła się prawdziwa zabawa w tanecznych rytmach. Radosnym okrzykom nie było końca. Wtem na salę wkroczył długo oczekiwany gość. Dzieci przywitały Mikołaja, odtańczyły świąteczny taniec i wspólnie bawiły się z przemiłym gościem. Wszystkie grzeczne otrzymały niespodziankę . Niestety, czas wspólnej zabawy szybko minął. Dzieci pożegnały Mikołaja i Elfy dziękując za cudowną zabawę. Do zobaczenia za rok Mikołaju.