Uroczystości Wigilii przygotowanej w pięknej tradycyjnej oprawie nie mogło zabraknąć w klasie II B. To spotkanie odbyło się 18/12/2014. W przygotowania włączyli się uczniowie oraz rodzice. Nie zabrakło pięknie nakrytych stołów, pachnącego sianka i tradycyjnych potraw wigilijnych: pierogów i barszczu czerwonego.

Wszystkie dzieci wyglądały pięknie w galowych strojach. Wigilia rozpoczęła się od wspólnych życzeń, łamania opłatkiem, kolędowania. Potem przy dźwiękach kolęd każdy próbował przygotowanych potraw. Na zakończenie były pierniczki i wspólne śpiewanie kolęd przy akompaniamencie skrzypiec. Wyjątkowym gościem na klasowej Wigilii był Pan Dyrektor Marek Paprocki. To było piękne, niezapomniane wydarzenie w życiu klasy.