6 marca w Bemowskim Centrum Kultury ART BEM w Warszawie odbyła się Gala Finałowa 6. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego ODKRYWAMY TALENTY PRZYSZŁOŚCI. Wśród nagrodzonych znalazło się aż troje uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mielcu. Kinga Kapinos z klasy VI c zdobyła VI miejsce, natomiast Wiktoria Smoleń z V b oraz Marcin Rokosz z IV c otrzymali wyróżnienia. Kinga i Wiktoria to uczennice Elżbiety Witek, natomiast opiekunką Marcina jest Kazimiera Stalec.

Warto dodać, że wśród finalistów w kategorii gimnazjów znalazła się ubiegłoroczna absolwentka „Jedynki” – Kalina Rokosz. Na konkurs, który odbywa się pod patronatem MEN i PWN, corocznie napływa około tysiąca wierszy, a w jury zasiadają poeci, aktorzy i dziennikarze, m.in. Ernest Bryll i Krystyna Czubówna. Podczas uroczystej gali nagrodzone wiersze czytali znani i lubiani: Joanna Dukaczewska - dziennikarka i prezenterka radiowo telewizyjna; Maria Niklińska -aktorka; Łukasz Nowicki - aktor teatralny, telewizyjny i dubbigowy oraz Józef Mika - aktor filmowy i dubbingowy.