Klasa IV b w roku szkolnym 2014/2015 nie mogła narzekać na nudę. Uczniowie uroczyście obchodzili takie wydarzenia jak: Dzień Chłopaka, Andrzejki, Mikołajki, Wigilia klasowa, czy Dzień Kobiet. Zawsze świetnie przygotowani organizowali liczne zabawy, wykazując się niezwykłą kreatywnością i pomysłowością. We wrześniu IV b miała również okazję podziwiać złotą polską jesień spacerując ulicami miasta Mielca. Uczniowie odwiedzili m. in. Salę Królewską i Pałacyk Oborskich.

Najlepszą jednak częścią roku była dla uczniów jego końcówka, czyli miesiące maj i czerwiec. W maju bowiem IV b wraz z klasą V b wyruszyły na długo wyczekiwaną, dwudniową wycieczkę do Inwałdu i Krakowa. Była to wycieczka pełna atrakcji. W pierwszy dzień uczniowie zwiedzali: Park Miniatur „Świat Marzeń”, Osadę średniowieczną, Warownię i Zbrojownię oraz Piramidę Tutenchamona. W drugi dzień klasy zwiedziły Kraków, a w nim: Park Edukacji Globalnej „Wioski Świata”, Rynek Krakowski oraz Ogród Botaniczny.

W czerwcu natomiast IV b z wielkim hukiem (dosłownie) świętowała Dzień Dziecka. Uczniowie odwiedzili Kręgielnię Manhattan. Podzieleni na cztery drużyny, rywalizowali ze sobą, każda drużyna na oddzielnym torze. Zacięta walka trwała godzinę. Po wspólnej grze każdy zjadł po kawałku pizzy. Były też lody na ochłodę w ten upalny dzień. Świętowanie zakończyło się na placu zabaw, gdzie uczniowie jak zwykle mieli mnóstwo pomysłów, aby miło spędzić czas.

Należy jednak wspomnieć o tym, że uczniowie klasy IV b nie tylko lubią się bawić, ale również osiągają świetne wyniki w nauce, czy zawodach sportowych. Aż 15-tu uczniów z klasy otrzyma na koniec roku świadectwo z wyróżnieniem, a pięcioro z nich otrzyma wpis do Złotej Księgi. Poza tym uczniowie chętnie brali udział w licznych konkursach szkolnych i międzyszkolnych. Wyróżnić należy: Natalię Swół (wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie EKOTEST), Annę Czołnowską (III miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w trójboju LA), Bartłomieja Ząbka (laureat Miejskiego Konkursu Matematycznego), Julię Dybską, Mikołaja Gacka, Wiktorię Jackowską i Bartłomieja Ząbka (I miejsce w szkolnym Turnieju Matematycznym klas czwartych), Conrada Bień, Wiktorię Jackowską, Kacpra Strugałę (II miejsce w mikołajkowych zawodach pływackich), Oliwię Godek (wyróżnienie w eliminacjach rejonowych konkursu miejskiego "Literatura i dzieci", wyróżnienie w kwalifikacjach wstępnych konkursu "Wygraj Sukces", wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie recytatorskim "W kręgu poezji dziecięcej"), Marta Groele (wyróżnienie w szkolnym konkursie plastycznym "Ziemia nasza planeta"), Judyta Łącz (wyróżnienie w konkursie szkolnym "Biblioteka moich marzeń"), Karolinę Groele (udział w szkolnym konkursie plastycznym na temat ochrony środowiska i segregacji śmieci). Gratuluję uczniom wspaniałych wyników, a rodzicom dziękuję za pomoc w organizacji wszelkich imprez klasowych.

Wychowawca klasy IV b - Sabina Kopera