W dniach 19-20 stycznia 2016 r. odbyło się w bibliotece szkolnej uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Do grona czytelników zostało przyjętych 88 uczniów.

Na początku pierwszoklasiści obejrzeli przedstawienie "Królewna się nudzi" przygotowane przez uczniów kl. 2a oraz wysłuchali wierszy recytowanych przez uczniów kl. 5c.

Następnie uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące baśni i bajek, a za dobre odpowiedzi otrzymywali słodkie nagrody. Kolejnym punktem spotkania było poznanie regulaminu biblioteki szkolnej, próśb książki oraz najważniejszy moment – pasowanie na czytelnika.

W tym dniu pierwszoklasiści z wielką radością wypożyczyli sobie pierwsze książki z biblioteki szkolnej. Na zakończenie nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i zakładki.