W tym roku Samorząd Uczniowski naszej szkoły nawiązał kontakt z placówkami dla osób niepełnosprawnych: Ośrodkiem - Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczym i Środowiskowym Domem Samopomocy w Wojsławiu.

26 stycznia uczniowie naszej szkoły udali się z wizytą do ww. placówek. Celem tego spotkania była integracja uczniów z podopiecznymi tych ośrodków oraz przekazanie darów zebranych w ramach Świątecznej Paczki przez Samorząd Uczniowski.

Głównym punktem spotkania były występy taneczne klasy 4c przygotowanej przez p. Marzenę Gawrońską i p. Kazimierza Kozioła oraz występy Samorządu Uczniowskiego. Repertuar był bardzo bogaty, od tańców latynoamerykańskich do tańców towarzyskich. Niesamowite wrażenia wywołały ciekawe różnokolorowe stroje. W trakcie przedstawienia było widać radość i zadowolenie wśród wszystkich uczestników spotkania. Uczniowie mieli okazję poznać pracę ośrodków, osoby tam pracujące, a przede wszystkim podopiecznych tych ośrodków. Dzieci nad wyraz aktywnie włączyły się do zajęć prowadzonych przez terapeutów – rozmawiały, układały puzzle, pomagały w robieniu ozdób na bal karnawałowy.

Na ręce dyrektorów OREW i ŚDS przekazaliśmy dary zebrane w ramach Świątecznej Paczki, a były to m.in. artykuły szkolne, spożywcze, chemiczne, gry, zabawki, odzież za które otrzymaliśmy ogromne podziękowania.

Wizyta uczniów naszej szkoły oraz przekazane dary sprawiły wielką radość podopiecznym wymienionych ośrodków. Mamy nadzieję, że nasza wspólpraca rozwinie się i dalej będziemy wspierać działalność tych placówek, które czynią wiele dobrego dla osób niepełnosprawnych.

Wszystkim, którzy zaangażowali się w tą akcję w imieniu podopiecznych OREW i ŚDS w Wojsławiu bardzo dziękujemy.

Całą akcję zorganizował Samorząd Uczniowski pod kierunkiem opiekunów p. Aliny Szklarz i p. Joanny Szady.