W dniu 28 kwietnia uczniowie kl. 4a wraz z nauczycielem bibliotekarzem uczestniczyli w spotkaniu z autorką książek fantasy – Panią Roxaną Wojtas – Tabiś. W czasie tego spotkania autorka opowiadała o swoich książkach i wprowadziła słuchaczy w świat literatury fantasy.

Wszyscy uczestnicy tego wydarzenia byli bardzo zainteresowani tematem, aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Z wielką radością przyjęli dedykacje autorki na przygotowanych przez nią kartkach. Niektórzy byli tak zafascynowani przedstawionymi książkami Pani Roxany, że zakupili je wraz ze wspaniałymi dedykacjami autorki.

W dniu 10 maja uczniowie kl. 1b i 1d z wychowawcami oraz nauczycielem bibliotekarzem uczestniczyli wspotkaniu autorskim z Panem Wojciechem Widłakiem. Autor z wielkim zaangażowaniem przedstawił dzieciom Pana Kuleczkę i wspaniałe historie tego bohatera. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w warsztatach, bardzo chętnie przyjęły autografy autora ze specjalnymi dedykacjami. Uczniowie zakupili książki z podpisami i życzeniami autora.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji i Pracownikom Miejskiej Biblioteki Publicznej Filii nr 4 za zaproszenie na spotkania autorskie oraz za współpracę i okazaną nam życzliwość.