Już kolejny raz   w dniach18 i 19 maja gościliśmy w naszej szkole twórców ludowych Państwa Danutę  i Mariana Gałuszka, którzy przeprowadzili ekologiczne warsztaty z siana dla uczniów klas pierwszych, drugich i   trzecich.

Podczas zajęć dzieci wykonywały elementy figurek, a następnie łączyły je w jedną całość. Każde dziecko wykonało dwie prace, które przeznaczyło na  upominki dla mamy i taty z okazji ich święta. Zabawy i radości było co niemiara. Dzieci mogły wytarzać się w sianie oraz poczuć jego wspaniały zapach !!! To wprost niewiarygodne jakie cudeńka można stworzyć. Zarówno dzieci jak i wychowawcy byli zachwyceni tego rodzaju warsztatami. Państwo Gałuszka spod Babiej Góry jeżdżą po całym kraju i przekonują, że z siana można wyczarować prawdziwe cuda. Kiedyś nawet, dla telewizji zrobili kilkumetrowego misia do filmu Barei! To fantastyczny, ekologiczny surowiec. Dzieci radzą sobie z nim wspaniale, bo jest prostszy w tworzeniu niż wiklina czy słoma - przekonuje pani Danuta. Ekologiczne warsztaty cieszą się ogromnym powodzeniem wśród uczniów. Myślę, że to nie ostatnia wizyta twórców ludowych w naszej szkole. Organizatorką warsztatów była pani Renata Kmiecik.