10 czerwca na scenie Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie odbyła się uroczysta gala laureatów XII Międzywojewódzkiego Konkursu Poetyckiego „Ja i Świat”.

Na konkurs napłynęło łącznie 858 tekstów. Jury w składzie: prof. dr hab. A. Jakubowska-Ożóg, dr Z. Brzuchowska oraz M. Hołowińska przyznało nagrody oraz wyróżnienia w czterech kategoriach wiekowych. Wśród nagrodzonych znalazły się aż 3 podopieczne Elżbiety Witek ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mielcu: Agnieszka Pająk, która zdobyła I miejsce w kategorii klas III – IV za wiersz pt. „Każdy”, Wiktoria Smoleń – II miejsce w kategorii klas V – VI (wiersz „Siostra”) oraz Aleksandra Gaweł– wyróżnienie w kat. II (wiersz „Zły dzień”). Dr Zofia Brzuchowska napisała o utworze Agnieszki Pająk: „W tej grupie uczestników zwraca uwagę wiersz „Każdy”, z którego bije radość życia, szczęście istnienia, graniczące z cudownością czarów”. Oprócz nagród książkowych młodzi poeci otrzymali tę najcenniejszą – tomik wierszy, w którym znalazły się utwory wszystkich laureatów.

EW