Pasowanie na Świetliczanina

Dnia 20 września br. uczniowie z klas pierwszych, którzy w tym roku dołączyli do społeczności szkolnej nr 1, mieli swój szczególny dzień   - w świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste Pasowanie na Świetliczanina. Ten dzień był wyjątkowy dla wszystkich. Świetliczaninem może bowiem zostać jedynie osoba, która zna zasady panujące w świetlicy i złożyła obietnicę ich przestrzegania.

Świetliczanie musieli wykazać się niebywałą sprawnością ciała i ducha podczas wykonywania różnych zadań. Był więc test sprawności ruchowej, pięknej wymowy oraz wiedzy o zachowaniu się w szkole i regulaminie świetlicy. Przygotowane przez nauczycieli zadania nie sprawiły żadnych problemów pierwszoklasistom.

Punktem kulminacyjnym uroczystości było przypieczętowanie regulaminu świetlicy własnym odbiciem kciuka, otrzymaniem odznaki i słodkiej nagrody. Zapraszamy do galerii.