24 listopada 2016 r. Samorządowym Ośrodku Kultury i Sportu w Chorzelowie odbyły się rejonowe eliminacje wojewódzkiego konkursu „Literatura i dzieci – Nasze pasje”, w którym w dwóch grupach wiekowych (klasy 0-III oraz IV-VI) i trzech kategoriach - recytacje, piosenka, inscenizacje - rywalizowało ponad 70 laureatów eliminacji miejskich i gminnych.

Ogromny sukces odnieśli w tych eliminacjach uczniowie naszej szkoły. W młodszej grupie Kinga Czajkowska (podopieczna Małgorzaty Osmoli) zdobyła II nagrodę za recytację i będzie reprezentować rejon mielecki w finale w Rzeszowie. Wyróżnienia zdobyli: w kategorii recytacji - Gabriel Skiba (uczeń Renaty Hammer) oraz Kamil Robak (uczeń Renaty Kmiecik), a w piosence – Izabela Dudzik (uczennica Małgorzaty Osmoli). Udział w rzeszowskim finale wywalczyli też recytatorzy starsi: Kamila Kopacz (II nagroda) oraz Dawid Smaczniak (I nagroda) – przygotowani przez Elżbietę Witek. Warto dodać, że w konkursie wystąpiło jeszcze dwoje laureatów eliminacji miejskich: Bartłomiej Dudzik oraz Amelia Gancarz.