W grudniu klasy pierwsze wybrały się do Fabryki Bombek w Nowej Dębie. Wycieczka miała na celu zwiedzenie fabryki i zapoznanie się z procesem powstawania ozdób choinkowych. Podczas trwania wycieczki dzieci miały okazję przyjrzeć się technice wydmuchiwania bombek oraz ich dekorowania.

Na początku oglądały różnorodne świąteczne choinki, które ozdobione były prawdziwymi dziełami sztuki. Były to unikatowe egzemplarze bombek. Mieliśmy także okazję wykonać w trakcie krótkich warsztatów swoją własną bombkę według własnej koncepcji. Powstały ciekawe egzemplarze, które każdy mógł zabrać ze sobą do domu. Wycieczkę zakończyliśmy w sklepie, tutaj każdy mógł wybrać coś dla siebie, według uznania i gustu, choć niejeden miał problem z wyborem spośród tak bogatej oferty.