W dniu 05.04. 2017r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Mielcu odbył się XX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „ W kręgu poezji dziecięcej”. Jury w składzie p. Marzena Czubecka , p. Emilia Żola i p. Anna Zawrzykraj po wysłuchaniu 36 uczestników klas 1-3 mieleckich podstawówek, przyznało
3 wyróżnienia i I,II,III nagrodę.

Wyróżnienia otrzymali:

Pomykała Krzysztof, SP nr 6

Czech Barbara , SP nr 6

Jachyra Kamil , SP nr 2

I nagrodę otrzymała:          Kapel Hanna , SP nr 3

II nagrodę otrzymała:         Barbarzak Maja, SP nr 3

III nagrodę otrzymał:          Witek Jakub, SP nr 3

Uczestnicy konkursu w wyniku głosowania przyznali Nagrodę Publiczności, którą otrzymała recytatorka ze Szkoły Podstawowej nr 11 Nadia Madej.

Wśród uczestników , którzy przybyli wraz z opiekunami panowała wesoła i życzliwa atmosfera. Nagrody dla wszystkich uczestników ufundowali Firma Xerima, Firma COBI, Wydawnictwo MAC, Urząd Miasta w Mielcu oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Mielcu. Organizatorzy Małgorzata Osmola, Beata Tomczyk, Lucyna Bałdos dziękują fundatorom za pomoc w zorganizowaniu konkursu.