W tym roku szkolnym dzieci z klasy 5b i 5c wyjątkowo hucznie obchodziły Dzień Dziecka. Rozpoczęliśmy juz końcem maja od udziału w festynach zdrowotnych, następnie piknik w Parku Oborskich a na zakończenie dwudniowa wycieczka w Góry Świętokrzyskie 5 i 6 czerwca. Program wycieczki był bardzo intensywny, a naszym celem był głównie odpoczynek i ruch na świeżym powietrzu, oderwanie się od codzienności i telefonów komórkowych oraz edukacja w dziedzinie ochrony przyrody.
Wycieczkę rozpoczęliśmy w Świętokrzyskim Parku Narodowym, podążaliśmy drogą królewską z Nowej Słupi na Święty Krzyż, zobaczyliśmy najsłynniejszy i najczęściej podziwianych przez turystów pomnik przyrody w Polsce w Zagnańsku- dąb Bartek, przeszliśmy podziemną trasę turystyczną w kieleckim rezerwacie Kadzielnia, która prowadzi  przez trzy jaskinie: Odkrywców, Prochownię i Szczelinę, odwiedzaliśmy różne miejsca rozrywki miedzy innymi park Oceanika Chrusty koło Zagnańska oraz wiele innym miejsc. Dziękujemy pani przewodnik Grażynie Dziółko, która pokazała nam miejsca znane i nieznane, te, które były w planie wycieczki oraz te nieplanowane, za wszystkie legendy i wspaniała atmosferę.
Wychowawcy: Ewa Dolot i Karolina Zarzyczna oraz opiekun: pani Beata Paterak.