W dniach 09-05-2017 r.  i 10-05-2017 r. w klasach pierwszych, drugich i trzecich został przeprowadzony Ogólnopolski Konkurs Wiedzy ZUCH. W ramach edycji rocznej dzieci rozwiązywały testy z zakresu edukacji wczesnoszkolnej i j. angielskiego.

Konkurs Zuch polegał na samodzielnym rozwiązaniu przez uczniów zintegrowanego sprawdzianu zróżnicowanego w zależności od klasy. Treść sprawdzianów była dostosowana do obowiązującej podstawy programowej i uwzględnia elementy edukacji polonistycznej, społeczno-przyrodniczej i matematycznej.

Konkurs Zuch z języka angielskiego sprawdzał znajomość słownictwa oraz podstawowych zwrotów.

Obydwa konkursy rozwijają wyobraźnię i twórcze myślenie dzieci, a ich treść jest dostosowana do obowiązującej podstawy programowej. Testy konkursowe zawierały 21 pytań o różnej skali trudności i w związku z tym każdy uczeń miał szansę sprawdzenia swoich umiejętności. Pytania konkursowe mogły zawierać jedną lub więcej poprawnych odpowiedzi.

W konkursie z zakresu edukacji wczesnoszkolnej wzięło udział łącznie 37 uczniów, a z zakresu j. angielskiego 28.

Laureatami z zakresu edukacji wczesnoszkolnej zostali:

Klasa I A :

Klasa III D :

Korneliusz Kuźmicz

Wychowawczyni mgr Bożena Rokosz

Konkurs przeprowadziły: mgr Lucyna Bałdos, mgr Renata Hammer,  mgr Karolina Zarzyczna