5 grudnia uczniowie klasy drugiej ze Szkoły Podstawowej nr 1 odwiedzili Sąd. Zwiedzanie Instytucji Sądu było połączone z edukacją naszych wychowanków. W Sądzie spotkaliśmy się z ciepłym i serdecznym przyjęciem. Wszyscy spotkani przez nas pracownicy w sposób rzetelny, ale nie pozbawiony życzliwości i humoru zapoznali nas z pracą Sądu.

Dzieci miały możliwość zwiedzić areszt, czytelnię akt, Biuro Obsługi Interesantów, widziały salę rozpraw. Dzieci wysłuchały krótkiej, ale ważnej lekcji wychowawczej związanej z różnymi zagrożeniami( w szczególności Internet i telefony ) przeprowadzonej przez kuratora zawodowego. Była to wspaniała wycieczka, którą nasi uczniowie na długo zapamiętają. Dziękujemy Prezesowi Sądu Rejonowego w Mielcu i wszystkim jego pracownikom, a korzystając z tego, że zbliżają się Święta Bożego Narodzenia składamy Wszystkim pracownikom Sądu życzenia zdrowia, szczęścia i spokoju w gronie rodzinnym.