PROJEKT EDUKACYJNO-ARTYSTYCZNY KLAS SIÓDMYCH

Uczniowie klas siódmych pod okiem p. Jolanty Dudzik podjęli się bardzo ambitnego, ale i przyjemnego zadania - przygotowali projekt edukacyjno-artystyczny pt. „Wielkanocne zwyczaje i tradycje”. Klasa 7c wyniki swoich prac przedstawiła klasom 4-6, a klasa 7b klasom pierwszym. W świątecznym już nastroju uczniowie mogli posłuchać o wielkanocnych zwyczajach, począwszy od Niedzieli Palmowej, poprzez Triduum Paschalne, święcenie pokarmów, a skończywszy na Lanym Poniedziałku.

Przypomniane zostały obrzędy, które odeszły w niepamięć, takie jak: pogrzeb żuru, wieszanie śledzia, topienie Judasza. Następnie odbyła się wyczekiwana przez wszystkich degustacja pokarmów, które znajdowały się na pięknie ozdobionym wiosennymi i świątecznymi motywami stole. Dodatkowo klasy pierwsze mogły uczestniczyć w quizach i zabawach o tematyce wielkanocnej przygotowanych przez klasę 7b. Na uwagę i pochwały zasługuje fakt, że najstarsze klasy SP1 wykazały się niezwykłą odpowiedzialnością, samodzielnością i zmysłem organizacji. Siódmoklasiści wspierani byli w swych działaniach przez wychowawców: p. Bronisławę Kozioł i p. Jolantę Dudzik oraz przez p. Katarzynę Pałach.

URZĄD MIEJSKI W MIELCU

FILM O NAS

RODO

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

STACJA METEO SP1

POLECAMY KHANACADEMY!

NASZA LOKALIZACJA

W ZAKOPANEM...

W TEJ CHWILI

Odwiedza nas 47 gości oraz 0 użytkowników.

BIP

logo bip

Jesteśmy na

face

„MEDAL Z OKAZJI 125 ROCZNICY POWSTANIA SZKOŁY

logo pl1