Kolejny międzynarodowy sukces Ani Schab

Ania Schab - uczennica klasy VI c została laureatką  XXXIV Międzynarodowego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej w Słupsku. Na tegoroczną edycję konkursu wpłynęło 8195 zestawów wierszy, opowiadań i prób dramatycznych z 521 szkół z Polski, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Litwy i Ukrainy. Spośród tych kilku tysięcy prac trzynastoosobowe jury, złożone m. in. z pracowników naukowych Uniwersytetu Warszawskiego i Akademii Pomorskiej, po trzech miesiącach pracy, "uznając za zasadnicze kryteria: oryginalność tekstu, świadomość języka, literackość pomysłu i ujawniony talent autora", wyłoniło laureatów w dwóch kategoriach literackich (poezja i proza) oraz czterech kategoriach wiekowych. Wśród laureatów w kategorii klas V-VII znalazła się uczennica "Jedynki", podopieczna Elżbiety Witek - Ania Schab.

Warto dodać, że talent Ani i jej oryginalny styl pisarski jury słupskiego konkursu doceniło już w ubiegłym roku, przyznając jej wyróżnienie za opowiadanie pt. "Skutki pewnego maila". W tej edycji Ania zdobyła tytuł laureata za dziesięciostronicowe opowiadanie pt. "Przygoda za karę". Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się 21 maja 2018 r. w sali Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku.

E.W.

URZĄD MIEJSKI W MIELCU

FILM O NAS

RODO

100-lecie odzyskania niepodległości

logo pl1

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

STACJA METEO SP1

POLECAMY KHANACADEMY!

NASZA LOKALIZACJA

W ZAKOPANEM...

W TEJ CHWILI

Odwiedza nas 94 gości oraz 0 użytkowników.

BIP

logo bip

Jesteśmy na

face