7 grudnia br. uczniowie klas IV b i IV c uczestniczyli w dwugodzinnych warsztatach pt. „W świecie robotyki”. Prowadzili je specjaliści w tej dziedzinie: Sylwester Paterek i Piotr Szczur. W pierwszej części – teoretycznej - uczestnicy poznali świat współczesnych robotów, dowiedzieli się, m.in. jakie są  typy robotów, jak działają układy mechaniczne oraz jak można pożytecznie wykorzystać komputer. Najwięcej emocji wzbudziła część praktyczna, podczas której dzieci zostały podzielone na małe grupy.

Każdy zespół miał do dyspozycji własny komputer oraz zestaw edukacyjny Lego Mindstorms NXT 2.0. z najbardziej zaawansowanej serii klocków Lego wykorzystywanej przez wyższe uczelnie techniczne na całym świecie. Korzystając ze wskazówek pojawiających się na ekranie komputera, niewielkiej pomocy prowadzących i własnej inwencji twórczej, uczniowie zbudowali własne roboty. Dzięki tak prowadzonym zajęciom uczestnicy mieli okazję poczuć się jak prawdziwi inżynierowie.

(EW)

roboty