W dniu 23 maja 2018 roku klasa VB udała się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu. Po przybyciu na miejsce strażacy zaprosili uczniów do budynku na obejrzenie przygotowanej przez nich filmu, z którego dzieci mogły dowiedzieć się wielu przydatnych informacji.

Następnie strażak pokazał uczniom, jak sprawnie przygotowują się do wyjazdu, oczywiście nie obyło się bez pokazu zjazdu na rurze, na który dzieci czekały. Dużo radości sprawił uczniom pokaz umundurowania oraz narzędzi i urządzeń wykorzystywanych w pracy strażaków. Jednak największą atrakcją było lanie wody z węża. Nie obyło się oczywiście bez włączenia syreny. Każdy z uczniów miał również okazję usiąść w wozie strażackim. Na koniec dzieci z zachwytem oglądały wóz z wysięgnikiem, który pomaga naszym dzielnym strażakom dostać się na wysokość około 42 m. Wizyta w PSP uświadomiła uczniom, jak trudny i odpowiedzialny jest zawód strażaka. Wszystkim mundurowym z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu dziękujemy za poświęcony czas i serdeczną atmosferę.