Uczniowie klasy III b już trzeci rok uczestniczą w akcji „Owoce i warzywa w szkole”. W ramach promowania zdrowego odżywiania, uczniów odwiedziła pani Agnieszka Kusak, która wraz z własnymi uczniami z Zespołu Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu przybliżyła dzieciom sztukę wykonywania kompozycji z owoców i warzyw zwaną carvingiem.

Dzieci z entuzjazmem „wyczarowywały” kompozycje płaskie i przestrzenne. Najładniej wychodziły palmy, jeżyki, stwory morskie i łabędzie, do zrobienia których dzieci użyły świeżych owoców i warzyw pełnych witamin. Nikt nie mógł się oprzeć soczystym jabłkom, gruszkom, winogronom, bananom, mandarynkom, kiwi, oliwkom, rzodkiewkom i paprykom, więc wiele z wykonanych „cudowności” zostało natychmiast zjedzonych. Dzieci obiecały, że częściej będą sięgać po odżywcze owoce i warzywa, i spróbują samodzielnie udekorować stół na najbliższą rodzinną uroczystość. Bardzo dziękujemy pani Agnieszce Kusak za ciekawe zajęciapromujące zdrowe odżywianie – wych. Renata Hammer.

Więcej zdjęć na stronie