Współczesny świat nie jest wolny od zagrożeń. Młodzi ludzie są narażeni na wiele pokus. Niejednokrotnie też muszą nauczyć się podejmować właściwe wybory związane z ich przyszłym życiem. Wspaniale kierują tym ich rodzice wspierając młodych ludzi w ich wyborach. Mając to na uwadze nauczycielki z SP 1: pani Beata Paterak i pani Joanna Szady zorganizowały wycieczkę do Sądu Rejonowego w Mielcu.

Ta wspaniała instytucja ma szeroko otwarte drzwi dla młodych ludzi. Pracują tam wspaniali, mądrzy ludzie , którzy w przystępny i ciekawy sposób przybliżają oblicze sądu. Uczniowie klasy 5b zwiedzili areszt, czytelnię akt, biuro podawcze, salę rozpraw, salę konferencyjną, przyjazny pokój przesłuchań dzieci. Serdecznie dziękujemy panu SSR Mariuszowi Kobylarzowi i pani Justynie Maroń za bardzo ciekawą lekcję prawa i za przybliżenie konsekwencji złych wyborów.