Nie od dziś wiadomo, że grzeczność to sposób zachowania świadczący o dobrym wychowaniu. Jest wynikiem pracy nad sobą i zdobywa się ją w ciągu całego życia. Cechy człowieka posiadającego kulturę osobistą są trwałe i charakteryzują jego zachowanie niezależnie od czasu, miejsca i okoliczności.

Wychowawcy świetlicowi mając na uwadze wspieranie rodziców w trudzie wychowania zorganizowali dla klas trzecich konkurs świetlicowy: „Grzeczność, czyli kultura na co dzień”. Wychowawczyni świetlicy Beata Paterak przygotowała krótką prezentację, a następnie przeprowadziłaz wychowankami zajęcia profilaktyczne na temat grzeczności podczas, których przypomniała dzieciom jakie są zasady dobrego wychowania. Następnie uczniowie uczestniczyli w konkursie świetlicowym podczas, którego mogli się wykazać znajomością zasad kultury osobistej. Wszyscy uczniowie świetnie się bawili, a dodatkowo wychowankowie otrzymali słodkie nagrody i dyplomy.

Zapraszam do oglądnięcia zdjęć.