17 września dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej „Jedyneczka” wraz z wychowawcami wybrały się do Muzeum Regionalnego w Pałacyku Oborskich na wystawę prezentującą dorobek mieleckich rzeźbiarzy oraz ekspozycję prac malarskich Wojciecha Weissa, świetnego artysty-malarza okresu Młodej Polski i 20-lecia międzywojennego.

Na wystawie zgromadzono kilkadziesiąt prac Wojciecha Weissa, z różnych okresów życia i twórczości. Całość ekspozycji uświetniają gipsowe rzeźby, którą to dziedziną sztuki Weiss także bardzo się interesował, oraz różne osobiste przedmioty używane przez niego na co dzień. Niezwykle ciekawe były również rzeźby – dorobek naszych mieleckich artystów , zrzeszonych w Klubie Środowisk Twórczych TMZM. Dzieci z zaciekawieniem przyglądały się muzealnym ekspozycjom. Warto więc było wybrać się ciepłą, jesienną porą do Pałacyku Oborskich i obejrzeć przede wszystkim twórczość naszego mieleckiego regionu oraz poznać dorobek naszych mieleckich rzeźbiarzy, którzy przy pomocy dłuta realizują swe zamiłowania.

Była to dla bas bardzo ciekawa lekcja historii i kultury.

Dziękujemy!!!

wychowawcy świetlicowi