W dniu 16 maja w naszej szkole odbył się Konkurs Pięknego Czytania. Miał on na celu promocję czytelnictwa, jest to jeden z priorytetów realizowanych w szkolnictwie w tym roku szkolnym.

Konkurs zorganizowały nauczycielki: Joanna Szady, Anna Pieróg i Elżbieta Witek. Gościem specjalnym konkursu była Pani Emilia Żola, która prowadzi Filię nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mielcu. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas czwartych i piątych.

W I części spotkania uczniowie czytali wcześniej wylosowane i przygotowane teksty, natomiast w drugiej części czytali losowo wybrane wiersze z książki mielczanina Pana Józefa Witka "Historia Mielca dla dzieci". Wszyscy uczniowie pięknie się zaprezentowali, jury miało bardzo duży problem z wyłonieniem laureatów.

Zwycięzcami zostali:

I miejsce: Kamila Kopacz kl. 4b

II miejsce: Olga Kusek kl. 4c

III miejsce: Wiktoria Pluta kl. 5b

Wyróżnienia:

Michał Nowak kl. 4c

Iga Szady kl. 5a

Iga Stryczek kl. 4b

Laureaci zostali nagrodzeni dyplomami oraz nagrodami. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dlaszych sukcesów. Dzięujemy bardzo Pani Emilii Żoli za udział w jury konkursu oraz za współpracę z naszą szkołą.