Uczennica klasy V c Szkoły Podstawowej nr 1 w Mielcu - Anna Schab za opowiadanie pt. „Skutki pewnego maila” zdobyła wyróżnienie w XXXIII Międzynarodowym Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Gimnazjalnej im. Wandy Chotomskiej w Słupsku. Na tegoroczny konkurs nadesłano 8390  zestawów wierszy, opowiadań i prób dramatycznych z 508  szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych z całej Polski , Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Litwy, Czech i Ukrainy. Nagrodzone utwory literackie zostaną opublikowane w książce pokonkursowej pt.„Do świata dziecka wchodzi się boso”.To nie pierwszy sukces niezwykle utalentowanej Ani, bowiem w ubiegłym roku została ona laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego w Poznaniu, a ostatnio wywalczyła tytuł laureatki w Miejskim Konkursie Polonistycznym Klas Czwartych i  Piątych. Ania pracuje pod opieką polonistki – Elżbiety Witek.