W dniu 14 listopada 2018 roku uczniowie klas IV – VI rozpoczęli swoją przygodę z filmem.

W ramach realizowanego projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, do którego przystąpiła nasza szkoła, przez cały rok będą brać udział w projekcjach kinowych realizowanych w ramach cykli tematycznych. Każdy pokaz poprzedza prelekcja multimedialna lub spotkanie z gościem mające na celu wprowadzenie uczniów w tematy podejmowane w danym filmie.

A filmy, które będą mieli okazję obejrzeć to zarówno te, które pojawiły się w ostatnim czasie na ekranach kin, jak i klasyka kina.

Eskil i Trynidad to film, który mieli okazję jako pierwszy obejrzeć, w ramach realizowanego projektu. To opowieść o przyjaźni, pasji i wierze w marzenia. Historia chłopca, który wraz z tatą – inżynierem – co kilka miesięcy zmienia miejsce zamieszkania, a co za tym idzie – szkołę, kolegów, dom. Tylko śnieg i gra w hokeja wydają się stałymi elementami w każdej nowej miejscowości. Problem w tym, że Eskil za nimi nie przepada i ma zupełnie inną pasję.

Miłośnikom kina, biorącym udział w projekcie, życzymy dużo wzruszeń oraz wspaniałych przeżyć.