Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania (29 września) bibliotekę szkolną odwiedzili uczniowie klas młodszych  wraz z wychowawcami.

Na początku spotkania dzieci wysłuchały bardzo ciekawych wierszy M. Strzałkowskiej "Rady nie od parady" oraz J. Tuwima "Najpiękniejsze wiersze dla dzieci", a później je omawiały. Następnie wszyscy uczniowie wypożyczyli książki, które obiecali przeczytać głośno młodszemu rodzeństwu lub poprosić rodziców o głośne przeczytanie wybranych utworów.

W Polsce Dzień Głośnego Czytania ma już 15 - letnią tradycję. Święto zostało ogłoszone w 2001 r. z inicjatywy Polskiej Izby Książki i stało się kolejną okazją do podkreślenia licznych zalet głośnego czytania, takich jak rozwijanie wyobraźni i wzbogacanie słownictwa.