Dziewczęta z klasy IV c wykazały się wyjątkową pomysłowością organizując Dzień Chłopaka dla swoich kolegów. Wzięli oni udział w biegu na orientację, którego trasa obejmowała teren całej szkoły.

Na początku biegu chłopcy otrzymywali rebus. Jego rozwiązanie pomagało dotrzeć do następnego punktu. Tam z kolei trzeba było wykazać się umiejętnością poprawnego wiązania krawata w jak najkrótszym czasie. Następnie uczestnik biegu, na podstawie specjalnej mapy lub innych wskazówek, musiał odnaleźć miejsca, gdzie czekały na niego kolejne wyzwania: rozwiązywanie krzyżówki, pompowanie balona na czas, podanie jak największej ilości dyscyplin sportowych w jak najkrótszym czasie, a także wykonywanie różnych ćwiczeń sportowych czy zawody  w rozpoznawaniu monet na rysunku. Na końcu biegu każdy chłopiec otrzymywał specjalne potwierdzenie wykonania wszystkich zadań. Nagrodą  dla uczestników był skarb, który czekał schowany w specjanej skrzyni.

Dziewczętom gratulujemy wspaniałego pomysłu, rodzicom oraz pani z biblioteki dziękujemy za pomoc przy organizacji imprezy, a wszystkim chłopcom życzymy dobrego humoru, który towarzyszył nam podczas całej zabawy.

E.D.