Połowa września, Qingdao w Chinach i kilkunastoosobowa drużyna z Podkarpacia na zawodach wushu. Międzynarodowy Festiwal Sztuk Walki odbywający się w ramach„World Leisure Games” - II edycji Światowych Igrzysk Kultury Fizycznej, Sztuki i Rekreacji staje się okazją do zaprezentowania umiejętności zawodników z całego świata. Wynik? Kilkanaście medali w różnych kolorach zdobytych przez reprezentantów Polski. To robi wrażenie. Na brawa zasługuje cała drużyna, ale szczególne słowa pochwały chcemy skierować do pani Anety Sajdy, która swoje zamiłowanie do wschodnich sztuk walki realizuje w jednym z najlepszych w Polsce ośrodków Kung-Fu Wushu „Nan Bei – Tygrys” w Rzeszowie. Zawodnicy z rzeszowskiego klubu od lat z powodzeniem startują w turniejach, uzyskując za każdym razem znakomite wyniki. Pani Aneta, mielczanka, na co dzień nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 1 im.Prof. Władysława Szafera w Mielcu, przywiozła z Chin dwa brązowe krążki. W poniedziałek 12 października odebrała gratulacje za osiągnięty wynik od prezydenta miasta Mielca Daniela Kozdęby. Startując indywidualnie w prestiżowych zawodach o randze światowej, pani Aneta w myśl przyświecającej całej idei zawodów stała się teraz poniekąd ambasadorką polskiej szkoły zdrowego trybu życia i spędzania czasu wolnego w harmonii z naturą. Dziękujemy za piękną promocję naszego miasta i regionu podkarpackiego, życząc kolejnych sukcesów w przyszłości.

Magdalna Łącz
BPI UM