26 listopada 2015r. w Ośrodku Kultury w Chorzelowie odbyły się eliminacje rejonowe konkursu „Literatura i dzieci”. Chorzelów gościł uczniów szkół podstawowych z powiatu mieleckiego. Byli to reprezentanci gmin: Borowa, Gawłuszowice, Tuszów Narodowy , Mielec oraz miasta Mielca. W tym roku tematem przewodnim były „Podróże małe i duże”

Po wysłuchaniu 59 prezentacji w dwóch kategoriach wiekowych i trzech kategoriach wykonawczych przyznano nagrody i wyróżnienia. Wśród laureatów w kategorii recytacja znaleźli się uczniowie naszej szkoły.

W kategorii wiekowej klas I-III:

I miejsce – Tytuł Laureata i nominacja do kolejnego etapu do Rzeszowa

Weronika Skiba – (opiekun p. Beata Tomczyk) i Marta Lonczak (opiekun p. Małgorzata Osmola)

II miejsce

Kinga Bryła (opiekun p. Małgorzata Osmola) i Bartłomiej Dudzik (opiekun p. Elżbieta Witek)

W kategorii wiekowej klasy IV-VI

II miejsce -Agnieszka Pająk (opiekun p. Elżbieta Witek)

Wyróżnienie- Igor Cena (opiekun p. Elżbieta Witek)

Uczniom i nauczycielom gratulujemy.