W listopadzie w bibliotece szkolnej odbył się Szkolny Dzień Postaci z Bajek. Na zaproszenie nauczycielek B. Paterak i J. Szady wszyscy uczniowie klas drugich naszej szkoły przybyli do biblioteki przebrani za ulubione postacie z bajek.

Nasze spotkanie rozpoczęło się pokazem mody, gdzie dzieci mogły zaprezentować przygotowane stroje bajkowe. Później uczniowie wykonywali różne ciekawe zadania związane ze znanymi bajkami – układanie puzzli, rozwiązywanie krzyżówek, szukanie różnic itp. W czasie tej imprezy nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Moja ulubiona postać z bajki", nagrodzeni zostali w poszczególnych klasach:

I miejsce: Izabela Paterak, Wiktoria Wrońska kl. 2a, Izabela Kaczor kl. 2b, Wiktoria Osiadła kl. 2c, Olga Gałat kl. 2d

II miejsce: Gabriela Kowalska kl. 2a, Remigiusz Gładyszewski kl. 2b, Ewa Rzeszucińska kl. 2c, Amelia Kulig kl. 2d

III miejsce: Zuzanna Ziętek kl. 2a, Kacper Pitera kl. 2b, Adrianna Pęcak kl. 2c,Julia Kołodziej kl. 2d

Tego dnia wszyscy uczestnicy otrzymali drobne nagrody i słodycze. To wydarzenie przypomniało uczniom o różnych postaciach z bajek, które codziennie czekają w bibliotece szkolnej na spotkanie z czytelnikami.