24 listopada uczniowie klasy I c wybrali się na spotkanie z książką do Miejskiej Biblioteki Publicznej- Filia nr 4. Po zapoznaniu dzieci z działalnością biblioteki przez panią Emilię Żolę, uczniowie pierwszy raz samodzielnie wybierali i wypożyczali książki zgodnie ze swoimi zainteresowaniami.

Było to dla nich duże przeżycie i sprawiło im wiele radości.Część druga spotkania przebiegła pod hasłemDobre maniery na wesoło, czyli savoir-vivre dla dzieci. Bibliotekarki p. Emilia Żola i p.Irena Augustynowicz zaprezentowały dzieciom zestaw książek omawiających zasady savoir-vivre i sztukę stosowania ich w codziennym życiu. Dzieci doszły do wniosku, że wszystkim jest przyjemniej, kiedy na co dzień używają magicznych słów: proszę, dziękuję, przepraszam.

Na zakończenie spotkania dzieci zostały obdarowane słodyczami i upominkami.

Dziękujemy pani Emilii Żoli za ciepłe przyjęcie i wspaniałe zajęcia.