Uczniowie klasy Ic pod opieką pani Anny Nowosiadło i wych. świetlicy Dagmary Barbarzak odwiedziły 15.04.2016r. siedzibę Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Mielcu.

Wizyta w straży dostarczyła dzieciom ogromnej wiedzy praktycznej dotyczącej trudnej i odpowiedzialnej pracy strażaków. Dzieci z zainteresowaniem oglądały nowoczesny sprzęt gaśniczo – ratunkowy, a także poznały jego dokładne zastosowanie w codziennej pracy. Nasi podopieczni zostali oprowadzeni po pomieszczeniach, w których przyjmowane są zgłoszenia o pożarach i wypadkach oraz oglądnęli film przybliżający służbę strażaków. Dzieci zostały bardzo miło i serdecznie przyjęte przez pracowników straży, którzy z zaangażowaniem podzielili się swoją wiedzą i zaprezentowali swoje umiejętności.