W piątek 20.05.2016r. dzieci w ramach zajęć świetlicowych wybrały się wraz z wychowawcami do Muzeum Regionalnego Jadernówka na ciekawą lekcję pt.”O dawnych zabawkach słów kilka”.

Dzieci poznały historię powstania zabawek. Dowiedziały się, że opracowanie zabawki miało związek z rozwojem pierwszych ludzi. Początkowo były to prymitywne formy: kamienie, kawałki drewna, kości. Później wraz z rozwojem obróbki różnych materiałów, zaczęły nabierać różnej formy od grubej (lalki grzechotki) aż do współczesnych i znanych nam form zabawek. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały film, który wyjaśniał mechanizm działania niektórych zabawek, szczególnie zainteresowani byli nim chłopcy, którzy bardzo chętnie zadawali pytania. Dodatkowa atrakcją i frajda przygotowaną dla dzieci była możliwość pobawienia się tymi zabawkami. Dziękujemy za fascynującą lekcję historii i zapraszamy do galerii.