W niedzielę 29 maja świętowaliśmy Dzień Dziecka i Dzień Matki na festynie zorganizowanym przez Samorządowe Centrum Kultury, we współpracy z naszą szkołą i Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława Szafera w Mielcu “Nasza Jedynka”. Tegoroczna impreza odbyła się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Mielca - pana Daniela Kozdęby.

Na zgromadzonych na placu Armii Krajowej czekały liczne atrakcje. Można było między innymi podziwiać występy zespołów tanecznych i cheerliderek z SP1 oraz posłuchać zarówno młodych i utalentowanych wokalistów jak i profesjonalistów z BIGBANDU SCK w Mielcu. Jak co roku dużo emocji dostarczyła część konkursowa festynu.

W konkursie piosenki “Śpiewać każdy może czyli MIELECKA SZANSA NA SUKCES” rywalizowali uczniowie mieleckich szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnichw trzech kategoriach wiekowych. Gratulujemy wszystkim wykonawcom wspaniałych wystąpień, a w szczególności reprezentantom naszej szkoły, podopiecznym pani Jolanty Dudzik : Bartłomiejowi Dudzikowi ( II miejsce), Julii Żybuli (III miejsce) i Wiktorii Smoleń (II miejsce).

A.S