W dniu 17.02.2017r. uczniowie klas Ia i Ib naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci
w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej. Uczniowie klasy IIIa i uczniowie z Aktywu Bibliotecznego wprowadzili swoich młodszych kolegów w świat książek. Przedstawili inscenizację o postaciach z książek, których dzieci nie szanowały. Bohaterowie tych bajek pokazali uczniom jak należy dbać o książki.

Pierwszoklasiści poznali regulamin biblioteki, złożyli przysięgę, że będą kochać i szanować książki. Później nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika. Najważniejszym momentem tej uroczystości było wypożyczenie pierwszej książki.

Na zakończenie tej uroczystości nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i zakładki wykonane specjalnie dla nich przez starszych uczniów.

Mamy nadzieję, że od tej pory wszyscy uczniowie klas I będą częstymi gośćmi biblioteki szkolnej.