foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

16 listopada w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie Amelia Marczenia, uczennica Szkoły Podstawowej Nr 1 w Mielcu wyśpiewała drugie miejsce na  festiwalu Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka. 

Jest to ogólnopolski festiwal, przez który corocznie przewija się kilka tysięcy dzieci i młodzieży. 20 października Amelka przeszła sito przesłuchań w Rzeszowie. Ośrodków organizujących przesłuchania w Polsce było 10. Do finału dostało się 130 solistów z całej Polski. Przesłuchania obejmowały grupę w pięciu kategoriach wiekowych od 6 do 24 lat. W finałowym  jury zasiadali: Jan Targowski - redaktor muzyczny Polskiego  Radia Łódź – przewodniczący, Arisa Vinci – piosenkarka, Aleksander Pałac - redaktor muzyczny Telewizji Polskiej, członek Międzynarodowej Federacji Org. Festiwali "FIDOF", Jan Stępień - redaktor muzyczny Polskiego Radia Kraków, Tomasz Wachnowski – muzyk, Sylwia Chałupczak - muzykolog, kompozytor, Wacław Krupiński - redaktor Dziennika Polskiego.

Jan Wojdak spełnia marzenia młodych ludzi. Wprowadza ich w świat życia artystycznego: pracę w studio, nagrywanie piosenek, organizowanie koncertów, sesji zdjęciowych. Umożliwia swoim finalistom dotknięcie tej materii. W wielu przypadkach są wśród nich uczniowie licznych szkół muzycznych, dla których te doświadczenia są bezcenne, gdyż nie mieliby możliwości nabycia ich na zajęciach szkolnych. To poszerza horyzonty tych młodych ludzi, wyrabia odpowiedni ogląd spraw związanych z produkcjami płytowymi, nagraniami w studio. Młodzież pod okiem Jana Wojdaka kształci swoją osobowość, uczy się opanowywać tremę, pracy przed kamerą, sposobu udzielania wywiadów, zarówno radiowych                        i telewizyjnych, ma możliwość brania udziału w warsztatach muzycznych.

Jan Wojdak nagrodzony został przez dzieci i młodzież za twórczość i pracę z nimi Orderem Uśmiechu. Szkoła Podstawowa Nr 1 od czterech lat bierze udział w festiwalu. Corocznie dostaje się do finału. Udział w Finałowym koncercie to olbrzymie przeżycie dla uczestników, rodziców i samego opiekuna, nauczyciela muzyki Jolanty Dudzik.

amelka1

Copyright © 2024 High School Rights Reserved.