foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

05 grudnia 2012 roku dzieci świetlicowe z klas III-ich pod opieką wychowawcy udały się do SCK Muzeum Regionalnego w Mielcu oddział fotograficzny „Jadernówka”. Tematem  wystawy była Kobieta Fotograf- Stefania Gurdowa.

To jej zachowane dotąd zdjęcia, każde z indywidualnym podejściem artystki, zachwycały zwiedzające muzeum dzieci. Kobieta ta fotografowała głównie ludzi np.: harcerki w Mielcu i Dębicy, ale również teatrzyki szkolne czy spotkania towarzyskie. Dzieci zobaczyły różne piękne, stare aparaty fotograficzne takie, których niestety nie zobaczymy już w sklepie. Wycieczka do Muzeum była wspaniałym przeżyciem, tym bardziej , że oprowadzający dzieci kustosz umiał zaciekawić ich historią fotografii. Mamy nadzieję, że w przyszłości nasi wychowankowie chętnie będą odwiedzać centra kultury.19 grudnia 2012 roku  2 grupa świetlicowa razem z wychowawcą wybrała się do muzeum do Pałacyku Oborskich. Tematem przewodnim wystawy była historia stomatologii. Pan przewodnik wspaniale opowiadał również  o historii Mielca. Chociaż na co dzień o tym nie myślimy, to w jakiś sposób my wszyscy tworzymy historię, a robiąc zdjęcia czy filmy dokumentujemy nasze czasy. Wizyta w muzeum była dla naszych uczniów bardzo ciekawa i pouczająca.

Copyright © 2024 High School Rights Reserved.