12 czerwca 2015 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbyła się uroczysta gala laureatów Międzywojewódzkiego Konkursu Poetyckiego „Ja i Świat” pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego.

Uczniowie naszej szkoły zdobyli wyróżnienia za promowanie sztuki słowa dla sztuki życia. Marcin Rokosz w wierszu „Przyjaciel” pisze: „Radością wielką będzie życie z przyjacielem. /Dlatego na marzenie o nim warto poświęcić czasu wiele”, a Kinga Kapinos w wierszu „Henio i książki” zachęca nas do czytania: „Często zaglądaj do biblioteczki./ Powieści, komiksy, legendy i baśnie, Twoimi przyjaciółmi niech będą właśnie”. Piszcie i nigdy nie wyrastajcie z marzeń. Opiekunami uczniów były panie Elżbieta Witek i Kazimiera Stalec.