21 października uczniowie klas piątych byli w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, gdzie mieli okazję zobaczyć dawne walory kulturowe Bieszczadów, Beskidu Niskiego i Pogórza Karpackiego.

Spacerując po bruku wykonanym z kamienia wydobytego z koryta Sanu, podziwiali wiele budowli miasteczka galicyjskiego. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zakłady i warsztaty rzemieślnicze. Najciekawszymi okazały się zakład fryzjerski, pracownia krawiecka. Ogromną ciekawość wzbudzały chaty chłopskie, gdzie uczniowie zobaczyli żarna, tarę do prania, nieckę, mogli też usiąść przy chłopskim stole, dotknąć naczyń z tamtych czasów. Zwiedzający mieli pełny obraz życia, pracy i wypoczynku mieszkańców tych domów. Wędrując wśród ogrodów, sadów, wierzbowych alei, wszyscy podziwiali uroki przyrody, jaka przez wieki towarzyszyła człowiekowi. Na koniec były lekcje muzealne, podczas których uczniowie poznali koło garncarskie, wzięli udział w zajęciach praktycznych z kaligrafii i w zabawie z  gliną. Wycieczkę zorganizowali wychowawcy klas piątych – pani  K.Stalec, pani J. Dudzik, pani B. Kozioł. Opiekę sprawowali wychowawcy, pani A. Pieróg i pan G. Styczeń.