W ramach zajęć z edukacji środowiskowej uczniowie klasy II c wzięli udział w zajęciach z „ carving-u” czyli sztuki rzeźbienia w warzywach i owocach.

Nauczyciel i rodzice przygotowali różnorodne świeże warzywa i owoce i zaprosili panią Agnieszkę Kusach z Grupy Vital – groszek z Zespołu Szkół im. Janusza Groszkowskiego, która zaprezentowała dzieciom co można wyczarować z owoców i warzyw. Na zajęcia z panią Kusak przyszli uczniowie (Klaudia Kseń, Paulina Nowicka, Paweł Sołtys, Krzysztof Żmuda), którzy pomagali dzieciom wykonać „ośmiorniczkę” z banana, „Palmę” z oliwek i papryki, „łódke” z ogórka, „jeżyka” z gruszki i mandarynki i wiele innych rzeczy. Na koniec dzieci zobaczyły jak w rękach pani Agnieszki serwetka przemienia się w żagiel czy łabędzia. Zajęcia bardzo się uczniom podobały i wielu z nich zachęciła do zrobienia ale tez i zasmakowania owoców i warzyw w nowej postaci.